• موبایل : 09123233712
  • تلفن : 02166417230-
  • تلفکس: 02166415283-
  • -info@artafar.com -

حمل دریائی کالا

حمل دریائی کالا


>>>انواع حمل دریایی<<<

sea transport

حمل دریایی بر خسب نوع بسته بندی آن می تواند به 2 دسته کلی تقسیم شود که عبارتند:

فله ( Bulk Carrier )

غیر فله (Break Bulk/General Carrier)

 1.فله (Bulk Carrier )

کالا های که از نظر فیزیکی هر سه حالت جامد ، مایع و گاز را میتواند شامل شود ولی واحد اندازه گیری آن ها بر اساس تنها وزن و حجم میباشد.و امکان اندازه گیری تعداد در انها غیر ممکن و یا بسیار مشکل باشد. در این نوع کالا ها پیشتر قرارداد های حمل به صورت چارتر و دربست کامل شناور انجام میگیرد که ممکن است قرارداد های احاره آن بر اساس زمان مورد نیاز /ماهانه و سالانه باشد و یا بر پایه یک سفر یا چند سفر منعقد گردد. برای اشنایی با انواع قرار داد ها اینجا را کلیک کنید.

— فله مایع/گازی (Liquid /Gas Bulk Carrier)

حمل دریایی
Liquid Bulk
  • نفتکش (Oil Tanker) شامل تانکرهای حمل فراورده نفتی و نفت خام
  • تانکر حمل گاز مایع (Liquid gas carrier) شامل تانکرهای حمل گاز LNG و گاز LPG
  • تانکر حمل مواد شیمیایی (Chemical carrier)

— فله جامد یا خشک (Solid/Dry Bulk Carrier)

حمل دریایی
Solid Bulk

این کالا شکل فیزیکی جامد داشته و با توجه به خصوصیات آن در گروه کالا های فله قرار میگیرد و در مخازنی از پیش تعیین شده در کشتی بار گیری میشود . حمل کالاهایی ازقبیل سنگ آهن، زغال سنگ ،گندم ، سیمان و..

غیر فله ( Break Bulk/General Carrier )

کالا های را که میتواند بر اساس   تعداد  آن انداره  گیری کرد ،  اغلب به صورت بسته بندی ارائه میگردد،  میزان وزن و حجم بسته ها  نیز در این  نوع کالا ها نقش مهمی دارد ، در این نوع کالا یا بهتر بگوییم بسته بندی آنها   کالا باید شمارش گردد و محل و مهار بندی  کالا نیز روش خاص خود را  لازم دارند . در این نوع حمل تمامی اشکال قرارداد های حمل ممکن است مورد استفاده قرار گیرد از جمله اجاره زمانی و یا سفری کل شناور و یا قسمتی از وزن و یا حجم کشتی و یا بصورت کرایه حمل کالا بر اساس مسافت و زمان حجم و وزن کالا انجام گیرد. برای اطلاع از انواع قرارداد ها اینجا را کلیک کنید.

— کالای غیر فله (غیر کانتینری) (إBreak Bulk/General )

کالای عمومی

این گروه از کالا ها شامل تمامی کالا ها در بسته بندی های مختلف میشود که به صورت باز و یا در بسته بندی های غیر از کانتینر ارائه میگردد. از جمله برنج و سیمان و….در کیسه ، قطعات و لوازم در جعبه و …. مواد مایع و گازی در مخازن و ظروف کوچک ، لوله و شمش و نورد و… به صورت باندل و کالا های مشابه که قابلیت اندازه گیری عددی را امکان پذیر مینماید. البته  بسته بندی نهایی کالا ها  در این گروه در  کانتینر  قرار نمیگیرد  . هرچند کانتینر ها  و کالا های داخل آن را نیز به سبب  بسته بندی و قابل شمارش بودن میتوان در این گروه قرار داد ولی با توجه به حجم و اهمیت زیاد  حمل کانتینری آنرا  ترجیحا باید  در  گروه خاصی تقسیم بندی نموده اند.

— کالای کانتینری(CONTAINER)

کانتینر

شاید بتوان گفت هیچ کالایی  نمیباشد که امکان  بسته بندی و حمل آن با کانتینر نباشد مگر انکه  ابعاد آن کالا را نتوان به اجزایی که در حدود ابعاد کانتینر باشد تقسیم کرد .  انواع کانینر ها ها با ابعاد مختلف ولی  استاندارد ، این  امکان را فراهم اورده که در نهایت بتوان آنها را به شکل یک اجتماع منظم و دقیق  قرارداد و طراحی  بار چینی و  حمل آن را  تسریع ببخشد . در مورد انواع ابعاد و تنوع کاربردی و  مزایای استفاده از کانتینر میتوانید اینجارا کلیک نمایید. کالا های در هر سه شکل فیزیکی آن  مایع ،گاز، جامد و بسته بندی  یا غیر بسته بندی ( فله) امکان حمل را دارد مزایای دیگر آن امکان حمل کالا های سریع الفساد و یا ،ویژه را به صورت مجزا و اختصاصی و در ابعاد کم نیزشامل میشود.

.

 

 

sghl

تماس با ما Contact Us

از اینکه سوال یا نقطه نظر خودتان را در اختیار ما میگذارید بسیار سپاسگزاریم و در اولین فرصت پاسخ میدهیم.
Thank you for giving us your own question or point of view We will respond as soon as possible.
لطفا صبر کنید

Telefax

Mobile Cell

ADDRESS: Unite 306-3th Floor. No.2 Ramatia  Dead End , Shahab Commercial Office Complex, before Saei Park, Valiasr Ave.Tehran/IRAN

Telephon

Email

 

آدرس:

تهران - خیابان ولیعصر -پایین تر از پارک ساعی-روبروی پمپ بنزین-مجتمع اداری ،تجاری شهاب-کوچه راماتیا-پلاک 2-طبقه 3 واحد 306

Head Office

كد ساعت و تاريخ

تور دبی
error

با ما همراه باشید